Mahmutbey Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi Hicret Sokak No:16 D:1 /İSTANBUL

Lavabo Açma

Anasayfa » Lavabo Açma

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma hizmetimizde profesyonel kameralı ve robot cihazlar kullanan Anka tesisat kısa sürede kırmadan dökmeden lavabo tıkanıklığını açmaktadır.


Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı ummadığımız zamanda meydana gelen can sıkıcı bir tesisat sorunlarından birtanesidir.Olmadık zamanda oluşması lavabo giderinin içinde artık veya atıkların birikmeye başlamasıdır.Bunuda anlamanın yolu normal bir zamanda lavabodan su akışın yavaşlaması lavabo içinde su giderinin birikerek yavaş gitmesidir.Lavabolor genelde kullanım esnasında dikkatsizliğimiz sonucunda biriken artık veya tıklardan kaynaklı oluşmaktadır.Lavabo giderine atılan katı atıklar tesisat dirsek noktalarına birikmeye başlamakta olup lavabo tıkanıklığı yavaş yavaş veya aniden oluşabilir.Yavaş yavaş akan suya müdahale etmezseniz bir süre sonra lavabo tıkanıklığı oluşur ve su hiç gitmeyecektir.

Lavabo tıkanıklığı genelde tarafımızdan meydana geldiği için banyo lavabosu tıkanıklığı ile mutfak gideri tıkanıklığı farklı olmaktadır.Banyo lavabosunda sabun, saç, kıl gibi katı atıkların birikmesi ile oluşurken mutfak lavabo gider tıkanıklığı yemek artıkları ve yağdan kaynaklı tıkanmaktadır.


Lavabom Tıkandı Nasıl Açarım ?

Evinizde veya iş yerinizde lavabo tıkandıysa birkaç farklı basit yöntem ile açmanız mümkün olabilir.Fakat bu yöntemlerde işe yaramayabilir. Nedeni ise lavabo tıkanıklığına sebep olan katı cisim sizin ulaşamadığınız kadar derinde olabilir.Her tıkanan lavabo katı cisimden kaynaklı olmayabilir.

Lavabom tıkandı nasıl açarım dediğinizi duyar gibiyiz. İlk yöntem eski üsül lavabo pompaları ile lavabo tıkanıklığını açmayı deneyebilirsiniz.Pompayı kullanırken lavabo pompasının lavabo süzgecini tam kapatmasını sağlayarak bir basınç oluşturabilirsiniz.Lavabo tıkanmasına sebep olan cisimler yakın bir noktada ise pompalama sonrası çıkarabilirsiniz.

Lavabo tıkandıysa evde deneyeceğiniz 2. Yöntem ucu kanca şeklinde olan tel yardımı ile kanca olan uc lavabo giderine sokulur.Lavabo sifonunu pimaştan çıkararak teli pimaştan göndererek lavabo tıkanıklığını açma ihtimaliniz zayıf olsa da bulunmaktadır.


Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları tıkanıklığın binanın hangi katında bulunduğunuz üst katlardan su kullanıldığında sizin dairenizde geri tepme oluyor mu gibi sebepler lavabo tıkanıklığı açma fiyatlarında değişiklik göstermektedir.

Lavabo tıkanıklı yaşadığınızda kesinlikle lavabo açıcı kullanmamanızı öneririz.Nedeni ise lavabo açıcı kimyasal olduğundan su ile hızlı tepkime sağlayarak yüksek ısı açığa çıkarmaktadır.Yayılan ısı gider pimaşlarınız da büzüşme meydana getirir ve daha yüksek maliyetler ortaya çıkarmaktadır.


Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma için uyguladığınız hiçbir yöntem robotla lavabo tıkanıklığı açma yönetimi gibi etkili olmamaktadır.Kameralı lavabo tıkanıklığı açma yönetimi ile tıkalı giderleriniz kontrol edilir lavabo tıkanıklığına sebep olan neden belirlendikten sonra robotla kırmadan lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılmaktadır.


Lavabo Tıkanıklığı Açma Servisiniz Nasıl Çalışır?

  • Adresinizde gelen Anka tesisat ekibi sifonu pimaştan çıkartır.
  • Lavabo altında bulunan su gider yani piamştan kameralı görüntüleme cihazı göndermektedir.
  • Pimaşa gönderilen kamera pimaş giderinizin içini kamera ekranı yansıtır.
  • Kameralı lavabo açma sayesinde pimaş içerisindeki tüm sorunlar görülür.
  • Lavabo tıkanıklığına sebep olan sorun tespit edilir.
  • Lavabo tıkanıklığı katı bir cisimden kaynaklı ise robotla tıkanıklık açma cihazı kullanılır.
  • Tıkanıklık açma robotunun yayı pimaş içerisinde dönerek ilerler
  • Tıkanıklığa sebep olan cisim robotun yayı sayesinde parçalanır yada yaya dolanarak giderden çıkartılır.
  • Tekrar atık su kamerası pimaşa gönderilerek lavabo tıkanıklığının açılıp açılmadığı kontrol edilir.
  • Yukarıdaki işlemler bittikten sonra lavabo tıkanıklığı açma hizmetimiz %100 tamamlanır.


Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak lavabo tıkanıklığı banyo tıkanıklığından farklı olduğunu farklı sebeplerden dolayı oluştuğunu anlatmıştık.

Mutfak ev hanımları yemek pişirme yemek masası kurma telaşından bulaşıkları direk lavabonun içine koyduğundan yemek artıkları  mutfak lavabo giderine atılır.Yemek artıkları mutfak lavabosunun tıkanmasına sebep olmaktadır.Ayrıca bulaşıklara yapışmış yağ sıcak su ile çözünerek mutfak lavabosuna gider. Bulaşıkların makine ile veya elde yıkanması kirli suyun mutfak lavabo giderine gideceğinden bu durum değişmemektedir.

Lavabo borusuna gide yağ atıkları pimaşa yapışarak yağın üstüne yeni yağ katmanı ve yemek artığı geldiğinden zamanla pimaşın daralmasına sebep olup mutfak lavabo tıkanıklığı oluşmaktadır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçinBizi Arayabilirsiniz:
7/24 Usta Çağır