Mahmutbey Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi Hicret Sokak No:16 D:1 /İSTANBUL

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Anasayfa » Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Banyo gider tıkanıklığı açma denilince banyoda yer alan klozet, lavabo, küvet, duşakabin, yer süzgeci giderlerini kapsamaktadır.Saydığımız tesisat giderlerinden biri tıkandığında can sıkıcı durumlar ortaya çıkmaktadır.


Banyo Giderleri Neden ve Nasıl Tıkanır ?

 Banyo gider tıkanıklığı açma banyoda birden fazla atık su gideri bulunduğundan en çok kullandığımız lavabolarımızı ele aldığımızda kullanmış olduğumuz sabunların içinde etken madde gliserin olduğundan ve yağ gibi olduğundan zamanla banyo giderinde birikmesi sonucu gider tıkanıklığına sebep olabilir.Ayrıca saç, sakal gibi atıklarda tıkanıklık sebeplerinden biri olup giderleriniz de filtreleme kapakları yoksa banyo gider tıkanıklığı yaşamanız kaçınılmazdır.

Tüm bunlara dikkat ettiniz ancak hala banyo giderleri tıkanıyorsa banyo giderlerinde tesisat döşemesi esnasında yapılan işçilik hataları yani yeterli eğimin verilmemesi durumunda da banyo gideri tıkanıklığına maruz kalabilirsiniz.Kısa vadeli kırmadan dökmeden robotla banyo gider tıkanıklığı açma firması anka tesisattan yardım alarak açabilirsiniz.Uzun vadede sürekli banyo gideriniz tıkanıklığı yaşayacağınızdan banyo giderlerinin yeniden yapılması gerekmektedir.


Tıkalı Banyo Giderleri Nasıl Açılır ?

Tıkalı banyo giderini açmak için yapılması gerekenler;

  • Tıkalı veya tıkanacak banyo giderinin ilk belirtisi suyun yavaşlayarak giderden gitmesi bu gibi belirtiyi ilk gördüğünüz anda kaynamış sıcak suyu dökerek banyo giderindeki sabundan kaynaklı yağları eritilmesi sağlanmaktadır.
  • Sıcak suyu döktünüz ama su hala yavaş gidiyorsa diğer sebep saç sakal kılları olabilir tıkalı banyo giderine karga burnu yardımı veya ucu kanca şeklinde olan tel yardımı ile kılları temizleyebilirsiniz.
  • Tel ile temizlik sonrası tıkalı banyo giderine sıcak su ve karbonat dökerek gider temizliği yapabilirsiniz.
  • Yukarıda saydığımız teknikler bazı durumda işe yaramayabilir. O zaman kimyasal kullanma zamanı gelmiş tıkalı lavabo giderini kostikle açma işlemi yapabilirsiniz çok dikkatli olmanızı öneririz.
  • Yine başarılı olamadıysanız anka tesisat banyo gider tıkanıklığı açma servisini çağırarak kırmadan dökmeden tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçinBizi Arayabilirsiniz:
7/24 Usta Çağır