Mahmutbey Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi Hicret Sokak No:16 D:1 /İSTANBUL

Evde Tuvaletim Tıkandı Ne Yapmalıyım?

30.06.2020
582
Evde Tuvaletim Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Dünya genelinde hemen hemen herkesin başına gelebilecek bir olaydır. Tuvalet tıkanıklığı bu yüzden biz insanların bu gibi durumlarda neler yapması gerektiğini iyi bilmesi gerekir.  Yapılan işlemler sonucunda pozitif sonuçlara bu sayede daha rahat bir şekilde ulaşabiliriz.

Tuvaletin Tıkanma Sorunun Nedeni

Sorunun çözümünü bulmadan önce sorunun neden olduğu, nasıl olduğu gibi kavramlara yönelmemiz gerekmektedir. Hadi hep beraber Avcılar tuvalet tıkanıklığı açma konusundan bahsedelim.

  • Tuvaletimizin tıkanma sebeplerinden bir tanesi kesinlikle ama kesinlikle özensiz temizlik durumundan dolayı gerçekleşebilmektedir. Bunun yanında tabi ki birkaç etken vardır ancak bireysel olarak öncelikle bu duruma dikkat etmemiz gerekmektedir.
  • Fazla tuvalet kağıdı kullanımı ve tuvalet içerisine atımı tuvalet tıkanıklıklarına neden olmaktadır. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığının başlıca sebeplerinden biri olarak gösterilmektedir.
  • Bunun yanında farklı cisimleri tuvalet içerisine atmamız yani( çocuk bezleri, kadın petleri, temizlik bezleri, saç veya sigara gibi cisimler tuvaletlerin tıkanmasında önemli rol oynamaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığını Nasıl Gideririm?

Bunun gibi durumlarda öncelikle yapmanız gereken şey panik olmamak olacaktır. Panik olmak durumu daha kötü bir noktaya gitmesine neden olacaktır. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı sorununda panik en büyük hatadır.

Sorunu gidermek için elinize uzun bir eldiven giymeniz sizin için yararlı olacaktır ve bunun yanında tabi ki uzun kollu bir kıyafet’ de iyi olacaktır. Tıkalı tuvaletin açılması için yapmanız gereken ilk adım ise sifonu çekmeniz ve taşan suyu kovayla birlikte dışarıya taşımanız olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sifonu çektiğinizde suyun ne kadar hızlı bir şekilde taştığını hesaplamak olacaktır. Eğer sifon çekiminde tuvaletteki su hızlıca akıp gidiyorsa eğer sorun yakınlarda bir yerdedir muhtemelen ama eğer yavaş yavaş gidiyor ise sorun uzak olan bir yerdedir.

Peki tüm bunları hesapladınız tüm bunlardan sonra ne yapacaksınız aklınıza ilk gelen soru bu olacaktır.(BKNZ: Ataköy tuvalet tıkanıklığı açma) konusun’ da aslında bu duruma değinmiştik o konumuza’ da bakabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır Ne Yapabilirim?

Öncelikle sahip olmanız gereken sağlam bir tuvalet pompası olacaktır. Pompayı kullanırken klozetin yada tuvaletin içerisinde su olup olmadığını sakın ama sakın kontrol etmeyi unutmayın. Pompanın bu alanda iyi çalışabilmesi için içerisinde su bulunması gerekmektedir. Sürekli tekrarlar ile tıkanıklık sorununu giderebilirsiniz.

Eğer sorun daha derinlerdeyse herhangi bir şeyden kalın ve ağır bir düğüm yaparak tuvalet içerisinde bir yukarı bir aşağı yapın bu aşağıda basınç olarak tıkanmaya neden olan şeyin oradan gitmesine yardımcı olabilir.

Bu iki yöntem sorunu ortadan kaldırmadıysa aslında sorunu çözebilecek çok net bir adım yok demektir. Bu yüzden bu durumdan anlayan bir firma ile iletişime geçmeniz gerekmekte. Anka tesisat tamda bu alanda devreye girerek bu sorunuzu tamamen ortadan 7/24 kaldırabilir. Hemen iletişime geçin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçinBizi Arayabilirsiniz:
7/24 Usta Çağır