Mahmutbey Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi Hicret Sokak No:16 D:1 /İSTANBUL

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Evinizde veya işyerinizde bulunan tesisatlarınızda oluşan su kaçağını kırmadan tespit edebilmek için, Anka tesisat firmamızdan servis desteği alarak bünyesinde bulunan profesyonel kırmadan su kaçağı bulma cihazları ve uzman personeli ile su kaçaklarını kısa sürede noktasal olarak bulmakta 1-2 fayans kırarak onarım yapmaktadır.Tesisatınızdaki su kaçağı tamiri yapıldıktan sonra ekibimiz tarafından tarafınıza imzalı servis formu bırakılır ve 1 yıl garanti belgesi için saklamanız gerekmektedir.

Anka tesisat olarak tarafımızdan tamiri yapılan tesisatlara 1 yıl firma garantisi vermekteyiz.Onarım yaptığımız noktadan tekrar su sızıntısı yada su kaçağı oluşması durumunda anka tesisat tarafından ücretsiz yapılmaktadır.Su kaçağını bulamadığımız durumda tarafınızdan hiçbir ücret alınmamaktadır.


Su Kaçağı Olması Durumunda Yapılması Gerekenler

  • Evinizde veya iş yerinizde su kaçağı olduğunu anladığınız anda dış kapı önünde bulunan su vanasını sıcak su tesisatınız da kaçak varsa kombi altındaki kırmızı renkli vanayı kapatın
  • Oda duvarlarında bulunan elektrik priz etrafında su kaçağına bağlı ıslaklık, prizlerin içinden su geldiğini görürseniz hemen elektrik sigortalarını kapatın.
  • Kombiniz de su seviyesini gösteren gösterge sürekli sıfıra iniyor veya su eksiltiyorsa hemen kombiyi kapatmalısınız.


Su Kaçağı Tespiti Yapılırken Kullanılan Cihazlar

Anka Tesisat olarak bünyemizde su kaçaklarını noktasal olarak tespit edebilmek için tüm profesyonel cihazlar bulunmaktadır.

Akustik Dinleme Cihazı : Su kaçağı tespitinde en çok kullanılan cihazdır.Tesisata basınç verilerek tesisat hattının geçtiği noktalar profesyonel ustalar tarafından dinlenerek su kaçağı olan noktadan çıkan ses sayesinde su kaçağı tespiti yapılmasını sağlamaktadır.Cihaz tek başına yeterli olmamakta olup cihazı kullanan ustanın tecrübesi ve yorumu da çok önemlidir.

Termal Kamera : Su kaçağı cihazlarından biri olup ancak tek başına yeterli olmadığından yardımcı cihazdır.Çünkü sıcak su hattında oluşan kaçakları bölgesel olarak göstermeye yaramakta olup su kaçağı olan bölgede noktasal tespit konusunda yanıltmaktadır.Bu yüzden su kaçağı olan alanın tespit edildikten sonra yine akustik dinleme cihazı ile nokta atışı yapılabilmektedir.

Pis Su Kamerası : Atık su tesisatlarında kullanılan pimaşların içini görülmesine yarayan cihaz olup pimaş içinde kırık, çatlak, eğim(meyil) yetersizliği veya tıkanıklık gibi olaşan sebepleri tespit edilebilmesi için faydalı bir cihazdır.

Nem Ölçer : Bazı durumlarda üst kattan sızan veya alt kat komşunuza evinizden sızan sular beton içinden geçtiğinden gözle görülemediğinden nem ölçüm cihazı ile betondaki nem değerine göre yorum yapmamızı sağlamaktadır.Ayrıca betondaki nem değerleri evinizin duvarlarında oluşan kabarma, pamuklaşma gibi sebeplerin tesisat veya izolasyon (çatıdan dış cepheden ) sızan sulardan kaynaklı olup olmadığı ile ilgili tespit etmemizi sağlamaktadır.


Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

  • Evinizin duvarlarında ıslaklık varsa, alt kat komşunuz kapınıza şikayete geldiyse
  • Su faturanız geçmiş aylara nazaran daha yüksek geldiyse
  • Zeminde kurulamanıza rağmen su çıkıyorsa
  • Kombi su göstergesi sürekli sıfırlanıyor yada eksiliyorsa
  • Tüm musluklar kapalıyken su saati dönüyorsa


Mutfak Tezgahı Altından Su Çıkıyor

Mutfakta bulunan su kaçakları genelde sıcak su tesisatında özellikle gece yarısı patlaması ile meydana gelmektedir. Bulaşık yıkanırken sıcak suya ihtiyaç duyulduğundan sıcak su çok fazla miktarda kullanıldığından mutfak temiz su tesisat boruları kalitesiz ve/ya işçilik hatalarından kaynaklı patlaması kaçınılmazdır.


Tuvaletten Alt Kata Su Sızıyor

Tuvaletler su kaçaklarının oluştuğu alanlardan biridir. Tuvaletten geçen tesisatların zamanla kalitesini kaybetmesi, şebeke suyun basınçlı gelmesi tesisat borularında su kaçağına neden olmaktadır. Tuvalette bulunan atık su pimaşlarını kameralı su kaçağı tespit cihazı ile görüntüleyerek su kaçağını tespit etmektedir. Temiz su tesisatında su kaçaklarını ise akustik dinleme cihazı ile noktasal olarak tespit etmektedir.


Banyodan Alt Kata Su Akıyor

Banyodan alt kat komşunuza sızan sular için anka tesisat kameralı su kaçağı tespiti cihazları kullanmaktadır. Atık su tesisatlarında oluşan çatlak, eğim yetersizliği veya tıkanıklıklar pimaş görüntüleme cihazları ile tespit edilmektedir.


Üst Kattan Akan Sular İçin Ne Yapılmalı

Genelde banyo tavanlarında veya oda tavan ve duvarlarınızda ıslanmaya bağlı boya hasarları oluşuyorsa üst kat komşunuzun tesisatında su kaçağı olduğu habercisi olabilir.Tavan ve duvarlarınızda ıslaklık,kabarma gibi boya hasarları oluştuysa üst kat komşunuz ile irtibata geçerek öncelikle su saati vanasını kapatmasını akabinde su kaçağı tespiti hizmeti veren firmalardan destek almasını sağlamalısınız.Bu konuada anka tesisat ile iletişime geçmeniz durumunda en geç 1 saat içinde konutunuza yönlendirelen ekiplerimiz ile kırmadan su kaçağı tespiti ve 1 yıl garantili su kaçağı tamir hizmeti alabilirsiniz.


Kırmadan Su Kaçağı Bulma Konusunda Uzman Anka Tesisat

Kırmadan su kaçağı bulma konusunda profesyonel cihazlar kullandığımızı sadece bunun tek başına yetmediğini ve bu cihazları kullanabilen uzman personelimizden bahsetmiştik.Temiz su tesisatlarında noktasal olarak tespit yaparak 1-2 fayans kırarak su kaçağı tamirini yaparız.Bu sayede sizleri hem hem ekonomik anlamda hemde zaman açısından tasarruf sağlarız.

Atık su tesisatlarınızda bulunan su kaçaklarını, tıkanıklıkları, conta sıyrılmalarını, çivi kaynaklı delinmeler gibi sebepleri kameralı su kaçağı tespit cihazları ile tespit eder yerini bölgesel olarak tarafınıza bilgisini ve onarım fiyatını veririz.Onay vermeniz durumunda aynı gün veya istediğiniz tarihte onarım programına alarak 1 yıl garantili su kaçağı tamir hizmeti veririz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçinBizi Arayabilirsiniz:
7/24 Usta Çağır